W święta kolizji nie brakowało

Region

W okresie świątecznym w regionie doszło do ponad 30 zdarzeń drogowych. Zdaniem policji, ich główną przyczyną była nieuwaga kierowców.

Po przedświątecznym szale zakupowym wszyscy mogli zasiąść do stołu i cieszyć się spotkaniem z bliskimi. Niektórzy musieli przebyć długą drogę, aby dotrzeć do rodziny. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy prowadzili wzmożone kontrole w ramach akcji „Bezpieczny świąteczny weekend”. 

Na drogach powiatu pruszkowskiego doszło do 24 kolizji. – W większości przypadków były spowodowane nieuwagą kierowców. Pogoda nie była najlepsza, jednak nie wszyscy zastosowali się do panujących warunków. Mimo to, okres świąteczny na drogach powiatu pruszkowskiego wypadł dobrze, co potwierdzają statystyki. Doszło tylko do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba – prezentuje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Funkcjonariusze wielokrotnie apelowali, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Ich przekaz trafił do podróżujących. – Zatrzymaliśmy jednego nietrzeźwego kierującego – podaje st. asp. Dąbrowska.

Z kolei w Grodzisku Mazowieckim policja odnotowała dwóch amatorów mocnych trunków. Obaj poruszali się rowerami. Na drogach powiatu grodziskiego było spokojnie. – Doszło do jednego wypadku i siedmiu kolizji. Przeprowadziliśmy 409 kontroli trzeźwości. Z podanych danych wynika, że na naszych drogach w okresie świątecznym było bezpiecznie – przedstawia asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.