W Strzeniówce będą kręcone sceny do filmu „Konwój”

Uncategorized

Na terenie Strzeniówki (gm. Nadarzyn) filmowcy będą nagrywać sceny do filmu fabularnego pt. „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka. Zagrają w nim znani aktorzy m.in.: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz i Ireneusz Czop. Z kolei mieszkańcy będą musieli przygotować się na utrudnienia.

Sceny do nowopowstającego filmu „Konwój” będą kręcone w Strzeniówce, miejscowości położonej w gminie Nadarzyn. Filmowcy od jutra (22 marca) do czwartku (24 marca) zajmą dwie ulice: Jutrzenki oraz Działkową. W związku z tym mogą występować utrudnienia w ruchu.

– 22 marca kręcone będą zdjęcia dzienne, a 23 i 24 marca zdjęcia wieczorno-nocne. Podczas realizacji zdjęć (szczególnie nocnych) istnieje prawdopodobieństwo zablokowania dróg, Jutrzenki oraz Działkowej przez podnośniki użyte do oświetlenia planu. Dojazd do poszczególnych posesji będzie możliwy dzięki objazdom, o których informowali będą pracownicy wytwórni filmowej – informuje na swojej stronie internetowej gmina Nadarzyn.

Na terenie Strzeniówki będzie rozgrywać się scena zasadzki na konwój więzienny. W trakcie jej realizacji wykorzystane zostaną materiały pirotechniczne, w związku z czym mieszkańcy będą mogli usłyszeć „efekt pojedynczych strzałów”.

„Konwój” to film kryminalny. W areszcie śledczym, którym kieruje dyrektor Nowacki (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa jednego z więźniów. Startuje śledztwo, a wraz z nim przesłuchanie sierżanta Berga (Przemysław Bluszcz). Mężczyzna może mieć coś wspólnego ze zbrodnią. Uczestniczył on dwa lata temu w konwoju, którego przebieg został owiany tajemnicą.

Konwojem, który transportował przestępcę o pseudonimie Nauczyciel (Ireneusz Czop), dowodził sierżant Zawada (Robert Więckiewicz). Nauczyciel oskarżony był o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Został uznany za niepoczytalnego i skierowany do szpitala psychiatrycznego. Prokurator (Łukasz Lewandowski) prowadzący tę sprawę zaczyna krok po kroku odkrywać szokującą prawdę na temat zbrodni i nie tylko.

Premierę filmu zaplanowano na 4 listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.