W sobotę „Godzina dla Ziemi”

Region

Już 19 marca o godz. 20.30 w trosce o środowisko zgaśnie oświetlenie w najważniejszych budynkach i na ulicach całego świata. W tym roku akcja nawołuje do wspierania wilczych rodzin.

– Dołącz do watahy i zawyj z nami dla wilka! – Tak World Wide Found for Nature, organizator „Godziny dla Ziemi” zachęca do włączenia się w akcję, która każdego roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach. Chodzi w niej o to aby, dokładnie na jedną godzinę, zgasić światło i wyłączyć wszystkie urządzenia zasilane elektrycznie.

Czemu w tym roku zainteresowano się wilkami? – Zdecydowaliśmy tak, ponieważ pojawia się ryzyko przywrócenia polowań na wilki. Obecnie Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który możemy nazwać wilczą ostoją. Pojawiają się jednak głosy ludzi, którzy chcą zgodzić się na odstrzał wilków w Polsce. Wilki polują na duże zwierzęta leśne i dokonują ich selekcji. Stają się konkurencją dla niektórych myśliwych, którzy traktują lasy jak hodowlę zwierząt. Las nie potrzebuje tej ingerencji, kiedy mieszkają w nim wilki – napisano na stronie WWF.

W tym roku będzie to 8. edycja w Polsce, a 9. na świecie. Poprzednim razem do „Godziny dla Ziemi” dołączyło aż 7 tys. miast! W tym 70 z Polski. Wówczas fundacja WWF zbierała podpisy pod petycją w celu ochrony bałtyckiej populacji morświnów. Akcja zakończyła się pomyślnie. Zebrano 100 tys. podpisów, dzięki którym program ochrony tych zwierząt został zatwierdzony do realizacji.

Podczas tej akcji, fundacja WWF również zbiera podpisy. – Wilk jest rodzinnym, troskliwym i odpowiedzialnym zwierzęciem, zamiast na niego polować, poznajmy te wilcze wartości. Złóż swój podpis i pokaż, że nie pozwalasz i że nie pozwolisz w przyszłości na zabijanie wilków – czytamy.

Podpisy można złożyć na stronie intenetowej www.godzinadlaziemi.pl lub na facebooku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.