W Regułach powstanie kampus edukacyjny

Michałowice

Gmina Michałowice szykuje się do rozpisania konkursu architektonicznego na zagospodarowanie terenu wokół urzedu gminy. Ma tam powstać kampus edukacyjny.

Teren pod inwestycję gmina pozyskała od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawnej Agencji Nieruchomości Rolnych). Przeznaczenie tej działki zostało dość precyzyjnie określone. Mogą powstać tam szkoła, przedszkole, obiekty kulturalne lub z przeznaczeniem na ochronę zdrowia. I właśnie kwestia edukacji ma być w tym przedsięwzięciu wiodąca. – To będzie pierwszy krok dotyczący poprawy warunków edukacyjnych w gminie. Ale nie jedyny. 22 lutego obradowała gminna komisja urbanistyczno-architektoniczna poświęcona właśnie kwestii lokalizacji przedszkoli na terenie gminy. Analizie poddane zostały dane demograficzne. Zgodziliśmy się, że w pierwszej kolejności trzeba rozwiązać potrzeby lokalowe w Regułach i Michałowicach, ale też pamiętać o sytuacji przedszkolaków z Nowej Wsi i Granicy – wyjaśnia Małgorzata Pachecka, wójt Michałowic.

Konkurs architektoniczny na projekt kampusu w Regułach gmina organizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Będzie się on składał z dwóch etapów i jak zapewniają władze gminy, w jego trakcie nie zabraknie miejsca na konsultacje z mieszkańcami.

Przypomnijmy, że na inwestycję w Regułach przesunięto środki z budowy przedszkola w Michałowicach. Na to przedsięwzięcie jeszcze w tym orku ma być rozpisany oddzielny konkurs. Oba pomysły łączą się jednak. – Moim zdaniem optymalne, m.in. z punktu widzenia procesu edukacyjnego, było wybudowanie możliwie szybko przedszkola w Regułach, tak aby przenieść do niego na czas budowy dzieci z Michałowic całymi grupami przedszkolnymi. Wtedy nie straszne nam będą opóźnienia w terminie oddania michałowickiego budynku do użytkowania, a dzieci będą wychowywać się w komfortowych warunkach, w nowym przedszkolu – zaznacza wójt Pachecka.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “W Regułach powstanie kampus edukacyjny”

 1. paca pisze:

  Edukacja – dobry pomysł. Przydałaby się jakaś inspiracja Kopernikiem. I niech pomyślą o tych trochę starszych których trudniej odciągnąć od głupot wieku młodzieńczego. Z kilkulatkami łatwo sobie poradzić.

 2. Anonim pisze:

  w pruszkowie to zaraz jakiś TBS pod rozdawnictwo komunalne by postawili

 3. Gosc1 pisze:

  To pan hirny nie zmieni juz MPZP dla michalowic? Szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły