W przyszłym roku przebudują ul. Pszczelińską

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do przebudowy ul. Pszczelińskiej w Brwinowie. Przetarg w tej sprawie ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Udało się nam ustalić jaki zakres prac zostanie zrealizowany.

O tym, że ul. Pszczelińska zostanie przebudowana poinformował na swojej stronie facebookowej Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Nic dzisiaj nie piłem, a jestem pijany z radości! Liczę, że za miesiąc będę oszołomiony ze szczęścia, a za rok: półprzytomny z euforii! – tak burmistrz rozpoczął swój wpis.

Wczoraj podczas obrad sejmiku województwa mazowieckiego wygospodarowano fundusze na przebudowanie drogi wojewódzkiej nr 720 „biegnącą” przez gminę Brwinów. Będzie to kontynuacja prac rozpoczętych w 2014 r. kiedy przebudowano fragment ul. Pszczelińskiej od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Kolejne prace MZWD chce wykonać w przyszłym roku. – Zapewne jeszcze w listopadzie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosi przetarg, a w grudniu wybierze wykonawcę przebudowy tej drogi, który na początku 2017 r. załatwi wszelkie formalności poprzedzające rozpoczęcie budowy – kontynuuje Kosiński. Warto dodać, że to gmina Brwinów opracowała dokumentacje projektową przebudowy ul. Pszczelińskiej.

W związku z tym postanowiliśmy skontaktować się z zarządcą drogi (MZDW) i zapytać czy rzeczywiście jeszcze w listopadzie tego roku uda się ogłosić przetarg. – Myślę, że nie powinno być żadnego zagrożenia, by udało się nam ogłosić przetarg w tym roku. Po jego rozstrzygnięciu zostanie zakończona cała procedura przetargowa. Później jest termin związania z umową i wprowadzenie wykonawcy na budowę. Jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe to wybrany w przetargu wykonawca powinien rozpocząć roboty po nowym roku. Może zdarzyć się tak, że przetarg rozstrzygniemy nieco później wówczas wszystko przesunie się w czasie. Natomiast z pewnością inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku i najszybciej jak to będzie możliwe – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik MZDW.

Jaki zakres prac przewidziano? – Pierwszy etap realizowaliśmy w 2014 r. W przyszłym zamierzamy wykonać drugi, czyli od ul. Miodowej do Torfowej (odcinek 650 m) oraz trzeci, do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719. Mamy zabezpieczoną kwotę na zrealizowanie tego celu, jest to około 6 mln zł. W zakres obydwu etapów wejdzie m.in.: wzmocnienie konstrukcji, wymiana podbudowy, budowa drogi, chodników, zjazdów do nieruchomości i zatok autobusowych. Krótko mówiąc jest to kompleksowa przebudowa drogi – odpowiada Burdon.

Niestety ze względu na brak odpowiedniej ilości terenu nie powstanie ścieżka rowerowa. – Nie przewidujemy budowy ścieżki rowerowej ze względu na brak miejsca. Przy ul. Pszczelińskiej mamy zabytkową aleję drzew, nie było zgody na ich wycinkę. A te drzewa, które wymagały wycinki zostały usunięte już wcześniej. Dlatego nie takiej możliwości, by zlokalizować tam ścieżkę rowerową – podkreśla Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.