W przedszkolach pojawią się oczyszczacze powietrza

Pruszków

Miasto Pruszków inwestuje w zdrowie najmłodszych mieszkańców. Zakupiono 17 urządzeń – oczyszczaczy powietrza. Trafią one do miejskich przedszkoli i żłobków.

– W trosce o jakość powietrza w jakim przebywają najmłodsi mieszkańcy Pruszkowa, zakupiono 17 sztuk przenośnych oczyszczaczy powietrza „Lavender 2041” dla przedszkoli i żłobków miejskich. Oczyszczacze będą przekazane naszym placówkom jeszcze w grudniu. Urządzenia te przede wszystkim oczyszczają powietrze ze szkodliwych pyłów PM10 i PM2.5, a ponadto wychwytują roztocza, kurz, bakterie, wirusy i zarodniki grzybów – przedstawia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

 

Wspomniane wyżej szkodliwe pyły są głównymi składowymi smogu. O tym jak jest on szkodliwy dla naszego zdrowia doskonale każdy wie, bowiem temat zanieczyszczenia powietrza od wielu lat znajduje się na pierwszych stronach gazet. Powodem zwiększonego stężenia pyłów PM10 i PM2.5 w atmosferze jest głównie spalanie śmieci w domowych paleniskach, a także opalanie węgłem bardzo złej jakości.

 

Niestety to dzieci są jedną z grup podwyższonego ryzyka na oddziaływanie negatywnych skutków smogu. – Oczyszczacze powietrza, pozwalają na przebywanie i oddychanie czystym powietrzem w zamkniętym pomieszczeniu. Są to urządzenia niedużych rozmiarów, dzięki czemu łatwo można przenosić je do innych pomieszczeń. Ich działanie polega na przepuszczaniu powietrza przez odpowiednie filtry i wychwytywaniu niepożądanych cząstek, pyłów i gazów – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

 

Uroczyste przekazanie urządzeń odbędzie się 19 grudnia w trzech placówkach: Żłobku Miejskim nr 1 przy ul. Hubala 3, Przedszkolu Miejskim nr 4 przy ul. Prusa 27 oraz Przedszkolu Miejskim nr 8 przy ul. 3 Maja 67.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.