W Pruszkowie ponownie zagości Capoeira

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i okolic już w najbliższy weekend będą mięli okazję poznać jedną z najbardziej efektownych sztuk walki. W Gimnazjum nr 3 odbędą się pokazy capoeiry.

Czym jest capoeira? Określenie jej jedynie jako sztukę walki, to za mało. Capoeira wywodzi się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Większość ciosów zadawana jest nogami. Walka wygląda bardzo efektownie ponieważ capoeira skupia się na ruchu. Akrobacje, podskoki, obroty, salta – to wszystko można zobaczyć oglądając walkę. Capoeira jest niezwykle dynamiczna. Warto dodać, że w trakcie walki praktycznie w ogóle nie blokuje się ciosów przeciwnika. Zamiast tego wykonuje się płynne uniki i przejścia.

Już w najbliższy weekend w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie odbędą się pokazy i warsztaty capoeiry. Grupa International Capoeira Riaz zapewnia, że będzie na co popatrzeć. Warto dodać, że w zajęciach weźmie udział Adam Faba, który jest prekursorem capoeiry w Polsce i jednocześnie najwyższym stopniem polskim capoeiristą (ContaMastre – stopień przedmistrzowski).

Specjalny pokaz capoeiry odbędzie się w sobotę 22 października o godz. 14.30 w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.