W powiecie też jednomyślnie

Region

Radni powiatu pruszkowskiego na ostatniej w tym roku sesji jednomyślnie przegłosowali budżet na przyszły rok. Co się w nim znalazło? Przypominamy.

Koniec roku to gorączka budżetowych ustaleń na wszystkich szczeblach samorządu. Jak już informowaliśmy, w miniony czwartek budżet na przyszły rok przegłosowali radni Pruszkowa. Teraz przyszedł czas na ich odpowiedników w radzie powiatu. Podobnie jak w mieście, powiatowi rajcy również zagłosowali jednomyślnie i poparli projekt przygotowany w dużej części jeszcze przez swoich poprzedników z kadencji 2014-2018.

Co znalazło się w przegłosowanym budżecie dla powiatu? Dochody wyniosą ponad 166 mln zł, wydatki nieco więcej – 176 mln zł. Z tej kwoty 27 mln zł przeznaczone będzie na inwestycje, głównie związane z drogami. Powiat ma wp planach m.in. przebudowę ciągu drogowego Komorowska-Pruszkowska (między ulicami Pogodą w Pruszkowie i Rekreacyjną w Granicy); przebudowę ul. Solidarności w Parzniewie i Gomulińskiego w Pruszkowie, budowę ronda u zbiegu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej w Pruszkowie; przebudowę niebezpiecznego zjazdu z trasy S8 w Sokołowie. Ponadto powiat będzie kontynuował modernizację szpitala na Wrzesinie. Zabezpieczone zostały też środki na budowę basenu przy ul. Gomulińskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.