W oczekiwaniu na jubileusz

Pruszków

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie obchodzi w tym roku 95-lecie. Placówka przygotowuje się do uroczystych obchodów, które zaplanowano na 3 grudnia.

Znajdująca się przy ul. Gomulińskiego 2 placówka stawia na sport. Kierunek ten obrano w 2006 roku, kiedy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących utworzono gimnazjum sportowe. Przez lata szkoła przechodziła różne przeobrażenia. – Na samym początku szkoła była placówką rzemieślniczo-mechaniczną. Następnie rozwijała się w kierunku technicznym, pojawiło się liceum ogólnokształcące i techniczne. W tej chwili mamy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych –  przedstawia Łukasz Borkowski, dyrektor placówki.

Decyzja o wybudowaniu szkoły rzemieślniczo-technicznej w Pruszkowie zapadła w lutym 1921 roku podczas zjazdu Stowarzyszenia Mechaników Polskich w USA. Decyzja została szybko wcielona w życie. 1 grudnia 1921 roku powołano placówkę, a we wrześniu następnego roku naukę w niej rozpoczęło 57 uczniów. Szkoła przy ul. Gomulińskiego może pochwalić się bogatą historią. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie w sposób szczególny chcą uczcić 95-lecie działalności szkoły. 3 grudnia odbędą się uroczyste obchody, które rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. w kościele św. Józefa Oblubieńca przy ul. Helenowskiej 3. Planowane jest również odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Piotrowskiemu, który dokonał aktu otwarcia szkoły. W programie uwzględniono również ślubowanie klas pierwszych, a także wspomnienia najważniejszych wydarzeń z historii placówki.

Organizatorzy chcą, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zdają sobie sprawę z wagi wydarzenia. Szkoła planuje rozwijać się i dostarczać uczniom najlepsze warunki do nauki i spełniania pasji. – Staramy się, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Prace przy organizacji obchodów 95-lecia idą zgodnie z harmonogramem – mówi Borkowski. – Szkoła zmierza w kierunku sportowym. Mam nadzieję, że szybko przekształcimy wszystkie dyscypliny w Szkołę Mistrzostwa Sportowego – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.