W oczekiwaniu na bilet…

Brwinów

Brak kasy Kolei Mazowieckich w Brwinowie daje się we znaki pasażerom. Pozostał im zakup biletu na innych stacjach, przez telefon komórkowy bądź za pośrednictwem internetu. Kolejarze zapewniają, że zrobią wszystko, aby jak najszybciej rozwiązać sytuację.

Pasażerowie z Brwinowa przecierali oczy ze zdumienia, gdy w poniedziałek zamknięto wejście na peron PKP. Warto dodać, że znajdowała się tam jedyna kasa biletowa Kolei Mazowieckich, a innej próżno szukać na terenie miasta. Bezradni pasażerowie mogli stanąć przed zamkniętym wejściem i wypowiadać zaklęcie „sezamie otwórz się”, ale bez efektu. Nikomu do śmiechu jednak nie jest. 

Brak biletomatu ani kasy, w której można kupić bilet. W przypadku zamknięcia peronu punkt sprzedaży powinien zostać przeniesiony. Wydaje się to oczywiste. Linia podmiejska 447 została zamknięta, wejście na peron również, a pasażerowie zostali na lodzie. Z kolei agenci kasowi po uzyskaniu informacji o lokalizacji przystanków komunikacji zastępczej podjęli starania o przeniesienie w inną lokalizację (okolice przystanku ZKA). – Zwrócili (agenci – przyp. red.)  się do władz Brwinowa z prośbą o wyrażenie zgody na wydzierżawienie terenu w pobliżu przystanku zastępczej komunikacji autobusowej umieszczonego w centrum miasta, jednak władze Brwinowa zaproponowały mniej korzystną (przy pętli autobusowej na której brak przystanków linii ZG) i bardzo kosztowną lokalizację (ze względu na koszt przyłącza energetycznego – ponad 7 tys. zł.). Agenci prosili o wyznaczenie miejsca, w którym koszty przyłącza byłyby mniejsze – niestety burmistrz nie wyraził zgody na inną lokalizację – przedstawia Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. Włodarz Brwinowa zaprzecza: – Wskazaliśmy drugą – też na terenie pętli, do której wykonanie przyłącza jest naprawdę proste i tanie, jednak bez oddźwięku – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Warto dodać, że władze gminy wskazały cztery lokalizacje, w których KM mogłyby uruchomić biletomaty. Jednak strony nie osiągnęły porozumienia. – Obecnie, z przyczyn niezależnych od Kolei Mazowieckich, nasi podróżni mają ograniczony dostęp do zakupu biletów kolejowych w związku z modernizacją linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Spółka Koleje Mazowieckie oświadcza, że niezwłocznie podjęła starania, aby tę sytuację rozwiązać. Wspieramy agentów kasowych w poszukiwaniach nowej lokalizacji i mamy nadzieję, że tak samo postąpią władze Brwinowa – wyjaśnia rzecznik KM.

Kolejarze uderzają się w piersi i zapewniają, że zrobią wszystko, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę. – Za zaistniałą sytuację przepraszamy i podkreślamy, że jest ona przejściowa. Zapewniamy, że podejmujemy wszelkie racjonalne działania, aby jak najszybciej umożliwić Państwu zakup biletów okresowych bezpośrednio w Brwinowie. Prosimy o korzystanie z możliwości nabycia takich biletów na wszystkich stacjach i przystankach docelowych dla Państwa podróży. Taki bilet można nabyć już na siedem dni przed rozpoczęciem jego terminu ważności. Informujemy, że bilety jednorazowe można zakupić także przez telefon komórkowy oraz za pośrednictwem internetu. Zapewniamy, że obecnie priorytetowe jest dla nas jak najszybsze rozwiązanie tej trudnej sytuacji, dlatego o efektach naszych działań będziemy informować Państwa na bieżąco – tłumaczy Nowakowska.

Z kolei władze Brwinowa mają wiele uwag, co do postawy Kolei Mazowieckich. Gmina oczekuje, że z czasem kolejarze podejmą decyzję o zmianie trasy autobusu ZB. Jednocześnie burmistrz wyraził zgodę na uruchomienie punktu kasowego w kiosku przy ul. Wilsona 2. Ponadto, brwinowski magistrat oczekuje ustawienia biletomatów na terenie pętli autobusowej i przy OSP.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.