W Nowej Wsi powstanie świetlica

Michałowice

Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na budowę świetlicy w Nowej Wsi. Nieruchomość zostanie wzniesiona w narożniku działki przy ul. Spacerowej, Heleny i Głównej. Sprawdźcie jakie są założenia projektowe dla tego budynku.

Obecnie na wymienionej działce znajduje się budynek przedszkola, przy którym zlokalizowano również pomieszczenia GOPS-u, Biblioteki Publicznej Gminnej i dotychczasowej świetlicy. W pobliżu tego terenu, przy ul. Głównej znajduje się przystanek kolejki WKD. Natomiast od strony ul. Heleny jest ogródek jordanowski – plac zabaw dla dzieci. 

Ale skupmy się na samym budynku świetlicy, który ma mieć 235 m kw. powierzchni użytkowej. Zaprojektowano cztery stanowiska postojowe, w tym jedno dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Przy ul. Spacerowej znajdują się stanowiska postojowe obsługujące przedszkole i pozostałe obiekty. Przed projektowanym budynkiem o kształcie prostokąta znajdzie się drewniany taras i także drewniana kolumnada. Elewacja dobrana będzie w jasnych kolorach i na fragmentach zostanie obłożona panelami. Co ciekawe budynek będzie posiadał przeszklenia od strony tarasu. Natomiast od strony północnej zaprojektowano zadaszone przejście do przedszkola i biblioteki od ul. Głównej. Ma to podnieść standard i połączyć budynki w jeden organizm. 

Budynek powstanie z myślą o mieszkańcach. W jego sali głównej będą mogły odbywać się zebrania, spotkania, wykłady i różne uroczystości. Wewnątrz zaprojektowano małe pomieszczenie socjalne z kuchenką, jednak większe imprezy będą musiały być obsługiwane przez zewnętrzny katering. Oprócz tego w świetlicy zlokalizowano szatnię, magazyn, pomieszczenie techniczne oraz dwie toalety. 

Świetlica w Nowej Wsi ma powstać w sześć miesięcy od dnia wprowadzenia wykonawcy na budowę. Jednak najpierw trzeba go wybrać w drodze przetargu. Termin składania ofert upływa 29 listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.