W niedzielę wybory w Nadarzynie

Nadarzyn

Już 4 marca w Nadarzynie odbędą się wybory nowego wójta. Przez najbliższe miesiące gminą rządzić będzie Dariusz Nowak lub Dariusz Zwoliński. Wszystko w rękach mieszkańców.

Początkowo wiele wskazywało na to, że o fotel wójta gminy Nadarzyn walczyć będzie czterech kandydatów, bowiem do Krajowego Biura Wyborczego zgłosiły się cztery komitety wyborcze: KWW „Lepsze jutro”, KWW Mieszkańców Gminy Nadarzyn, KWW Dariusza Zwolińskiego, KWW Dariusza Nowaka. Ostatecznie swoich kandydatów zgłosiły dwa ostatnie komitety. 

Dariusz Zwoliński to dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu. Przez wiele lat był również prezesem nadarzyńskiego GLKS-u. Dariusz Nowak po śmierci wójta Janusza Grzyba został wyznaczony na komisarza w gminie. Zasiadał również w zarządzie powiatu pruszkowskiego. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. 

Obaj kandydaci od samego początku prowadzą bardzo intensywną kampanię wyborczą. Na terenie gminy organizowane są liczne spotkania z mieszkańcami, gdzie kandydaci prezentują swoje programy wyborcze. Na ulicach, budynkach i ogrodzeniach rozwieszono liczne plakaty z sylwetkami kandydatów. Kampania trwa również na internetowych forach i w mediach społecznościowych. Jedno co można o niej powiedzieć to to, że jest niezwykle zacięta. 

Mieszkańcy Nadarzyna już  niedzielę zdecydują, który z wymienionych wyżej kandydatów zajmie stanowisko wójta. Kadencja nie będzie jednak długa. Za kilka miesięcy wybory samorządowe, w których nadarzynianie ponownie wybiorą wójta. Tym razem już na czteroletnią kadencję. 

Komisje wyborcze będą działać w pięciu punktach na terenie gminy w: Szkole Podstawowej w Nadarzynie (ul. Sitarskich 4), NOK-u (pl. Poniatowskiego 42), OSP (ul. Warszawska 15), Szkole Podstawowej w Ruściu (ul. Osiedlowa), Przedszkolu Publicznym w Młochowie (ul. Źródlana 1). Przed wybraniem się na głosowanie należy sprawdzić pod który okręg wyborczy podlegamy. Kartę do głosowania otrzymamy od komisji po okazaniu dowodu osobistego.

Lokale wyborcze będą czynne od godz 7.00 do godz. 21.00.

Przypominamy, że cisza wyborcza rozpoczyna się w nocy z piątku na sobotę i trwa do zakończenia głosowania. Cisza wyborcza obowiązuje również w internecie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.