W Nadarzynie będzie zielono

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn stawia na rozwój terenów zielonych. Zmiany mają dotknąć teren „Pastewnika” oraz działki na tyłach budynków komunalnych w Walendowie.

Nadarzyn przystępuje do realizacji projektu z zakresu poprawy środowiska miejskiego, który ma przysłużyć się rozwojowi terenów zielonych. – Projekt zakłada zagospodarowanie zielenią dekoracyjną obydwu lokalizacji. Wykonane zostaną piętrowe nasadzenia kilkuset drzew i krzewów, zarówno iglastych jak i liściastych. Zbiornik wodny „Pastewnik” przejdzie regulację linii brzegowej i zyska nową roślinność wodną. Na obydwu terenach zagospodarowany zostanie też teren rekreacyjny, gdzie znajdziemy m.in. place zabaw, altany, miejsce na grilla/ognisko, zainstalowanych zostanie kilkadziesiąt ławek oraz wybudowane ciągi piesze – podała gmina Nadarzyn.

Warto wspomnieć, że w Walendowie pojawi się obiekt dla miłośników sportu. Planowana jest budowa boiska trawiasta z automatycznym systemem nawadniania i drenażem odwadniającym. Z kolei „Pastewnik” wzbogaci się o siłownię plenerową.

Z pewnością całość wygląda ciekawie, ale na ostateczny kształt inwestycji trzeba jeszcze poczekać. Gmina przygotowuje dokumentację niezbędną do podpisania umowy w sprawie projektu realizowanego w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego”. Formalności powinny zostać uregulowane do końca września br. W październiku planowane jest ogłoszenie przetargu. Efektów należy spodziewać się pod koniec 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.