W Milanówku powstanie pierwszy miejski żłobek

Milanówek

Władzom Milanówka udało się pozyskać dotację na utworzenie miejskiego żłobka. W zaadoptowanej na ten cel wilii przy ul. Warszawskiej opiekę znajdzie ponad 50 maluchów.

Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu „Maluch+”. Z tej puli do Milanówka trafi ponad 1,5 mln zł na utworzenie placówki dla najmłodszych dzieci. Będzie to pierwszy w Milanówku publiczny żłobek. – Miasto jest właścicielem budynku przy ul. Warszawskiej. Teoretycznie miał być on przeznaczony na siedzibę Milanowskiego Centrum Kultury, ale jest to zwykła willa. Na cele kultury nie nadaje się, brak jest możliwości wygospodarowania tam choćby małej sali widowiskowej. Więc aby racjonalnie wykorzystać to miejsce, burmistrz Piotr Remiszewski podjął decyzję, że skoro jest program dający możliwość pozyskania dużych pieniędzy na adaptację takiego budynku, to trzeba działać szybko, szczególnie że w Milanówku nie ma żadnego miejskiego żłobka. Przystąpiliśmy do tego programu i jak widać z dobrym skutkiem – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz miasta-ogrodu.

Wspomniana willa mieści się przy ul. Warszawskiej 18a. Z własnej kieszeni Milanówek dołoży do tego przedsięwzięcia około pół miliona złotych.

A kiedy żłobek zacznie działać? Konkretnego terminu na razie nie ma. W pierwszej kolejności konieczne będzie rozpisanie przetargu na adaptację budynku i pomyślne rozstrzygnięcie tej procedury. – Nie chcemy wyprzedzać faktów. Rynek usług budowlanych jest bardzo chimeryczny. Ale mamy determinację, aby to wszystko udało się nam jak najszybciej – zaznacza Iwicki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W Milanówku powstanie pierwszy miejski żłobek”

  1. asia pisze:

    „Z WŁASNEJ KIESZENI”……chyba z kieszeni podatników Panie Burmistrzu , kieszeń Milanówka to pieniądze mieszkańców, więc prosiłabym o sprostowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły