W Milanówku powstanie „Męska szopa”

Milanówek

Na najbliższej, poniedziałkowej sesji radni Milanówka zajmą się planami powstania na terenie miasta-ogrodu „Męskiej szopy”. Co to takiego?

Pomysł powstał w ramach dofinansowanego z funduszy europejskich programu wspierającego rozwój usług społecznych. „Męska szopa” ma być miejscem dla seniorów z Milanówka, którzy lubią majsterkować i chcą dzielić się pasją ze sobą nawzajem i z młodszym pokoleniem. – Osoby w wieku starszym będą mogły pod okiem animatora przerabiać, naprawiać, tworzyć przedmioty z drewna i innych materiałów realizując swoje hobby, ale również dzielić się swoją pasją z młodszym pokoleniem, wnukiem czy uczniem – czytamy w koncepcji przygotowanej przez milanowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Siedzibą „Szopy” mają stać się dwa kontenery mieszkalne, które zakupi gmina. Na ponad 50 m. kw. znajdą się sala warsztatowa, szatnia, toaleta oraz wyposażenie do prowadzenia zajęć. Nie wiadomo na razie, gdzie obiekt stanie. Wiadomo, że pod uwagę brane są lokalizacje przy ul. Marszałkowskiej i przy ul. Okólnej.

Według planów „Męska szopa” ma zacząć działać w maju tego roku. Ostateczną decyzję w tej sprawie na poniedziałkowej sesji podejmą milanowscy radni.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “W Milanówku powstanie „Męska szopa””

 1. Darek pisze:

  Super pomysł. Popieram.

 2. Darek pisze:

  Super pomysł.

 3. ZZ pisze:

  to jest pewne że będą pić – „…mam nowe wirtła, może se powiercimy?”

 4. none pisze:

  Super pomysł.

 5. Dk pisze:

  Spoko pomysł

 6. Gosciu pisze:

  Ale jak to, przecież oni będą chalasowac to się nie godzi w mieście-ogrodzie.
  Niech stanie najlepiej w miejscu gdzie miało powstać OBI

 7. kk pisze:

  kolejne pieniądze pójdą na głupoty

 8. Piotr Konefał pisze:

  Szopa to ja mam u Iwony.
  Niko widział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły