W Milanówku pojawi się Miasteczko Ruchu Drogowego

Milanówek

Przy Zespole Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku ma się pojawić Miasteczko Ruchu Drogowego. Dzięki temu dzieci zdające kartę rowerową, jeszcze przed wyjazdem na ulice nauczą się odpowiedniego zachowania na drodze.

Miasteczka Ruchu Drogowego cieszą się ogromną popularnością wśród małych „kierowców”. Na wielu imprezach w naszym regionie tego typu instalacje są ustawiane, by dzieci mogły z nich korzystać do woli. Miasteczka na co dzień nie służ a jednak do zabawy a nauki.

Jeszcze w tym roku Miasteczko Ruchu Drogowego ma powstać w Milanówku. Zostanie ustawione na terenie Zespołu Szkół Gminnych nr 3. – Celem budowy miasteczka ruchu rowerowego jest zwiększenie skuteczności nauczania prawidłowego zachowania w ruchu rowerowego oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu rowerowego. Miasteczko wyposażone będzie w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury. Wybudowanie Miasteczka umożliwi przeprowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych, wzmacniając system edukacji szkolnej w zakresie problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pozwoli również na zdobywanie doświadczenia i uprawnień do prowadzenia rowerów i motorowerów na drogach publicznych – czytamy w programie funkcjonalno-użytkowym miasteczka.

Z jakich elementów będzie stworzone miasteczko? Znajdą się w nim: skrzyżowanie równoległe, krzyżówka z droga podporządkowaną, rondo, skrzyżowanie z sygnalizacją, strefy zamieszkania, progu zwalniającego, Nie zabraknie też drogi jednokierunkowej.

Kiedy zatem będzie można korzystać z miasteczka? Inwestycja ma być gotowa w połowie grudnia bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.