W majówkę powrócą kajaki i inne wodne atrakcje

Region

Piękna pogoda i długi weekend – oto perspektywa tegorocznej majówki. Jeśli nie planujecie dalszego wyjazdu, zarówno w Pruszkowie jak i w Grodzisku będziecie mogli poczuć namiastkę wakacji.

Wszystko wskazuje na to, że w majówkę do Parku Potulickich powrócą kajaki, a na grodziskich Stawach Walczewskiego będzie można popływać łódką czy rowerkiem wodnym. W obu przypadkach będzie to rozpoczęcie letniego sezonu. – 1 maja rozpoczynamy sezon kajakowy w Parku Potulickich. W majówkę będziemy każdego dnia, a potem w weekendy w godz. 10.00-18.00. Kajaków będzie dziesięć. Przed rozpoczęciem chcemy jeszcze, aby oczyszczony został staw. W tym roku startujemy wcześniej i zapraszamy – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry. Co istotne, wypożyczenie kajaka, podobnie jak w poprzednich latach, jest bezpłatne.

Z wodnych atrakcji będzie można korzystać także w Grodzisku Mazowieckim. Również tam w majówkę rozpocznie się działalność wypożyczalni sprzętu wodnego. – Na Stawach trwają prace związane z budową pomostów, ale mamy nadzieję, że na majówkę uda nam się otworzyć sezon. O ile oczywiście pogoda dopisze. Przygotowujemy sprzęt i chcemy, żeby w majówkę można było z niego już korzystać – zaznacza Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSiR.

Wypożyczenie sprzętu na Stawach Walczewskiego jest płatne. Godzina na kajaku kosztuje 8 zł, na łodzi i rowerze wodnym 10 zł. Posiadacze Grodziskiej Karty Mieszkańca, Karty Dużej Rodziny, uczniowie, studenci i emeryci mają prawo do 50 proc zniżki.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W majówkę powrócą kajaki i inne wodne atrakcje”

 1. Zez pisze:

  Skoro miasto finansuje darmowe kajaki z podatków płaconych przez naszych mieszkańców to warto pomyslec to jakiejś opłacie za kajaki dla „słoików” co odprowadzają podatki do swoich wsi. Ten sam problem jest wysokimi cenami za wywóz śmieci, mieszkaja w mieszkaniach całymi rodzinami a płacą sa śmieci za jedną osobe gdyź tylko jedna osoba jest oficjalnie zgłoszona a cała reszta uczciwych mieszkanców musi za „słoje” płacic.

 2. Anonim pisze:

  Gdzie jest obiecany „bar – restauracja” przy potuliku.

 3. Czop pisze:

  Kupa przyjemności pływać po śmierdzących brudnych stawach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły