W majówkę na kajaki

Region

Dobra informacja dla tych mieszkańców Pruszkowa i Grodziska, którzy nie wyjeżdżają na długi weekend, a sposobów na miłe spędzenie wolnego czasu będą szukać na miejscu. W obu miastach ruszają wypożyczalnie kajaków!

Tegoroczna długa majówka i sprzyjająca pogoda sprawiały, że sezon na wodne atrakcje rozpocznie się wyjątkowo wcześnie. Od najbliższego weekendu w Parku Potulickich w Pruszkowie będzie można popływać na kajakach dostarczonych przez parcowników miejskiej pływalni Kapry. – Zaczynamy w najbliższy weekend, tak jak obiecałem – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiego basenu.

Kajaki będzie można wypożyczyć od najbliższej soboty, w godz. od 9.00 do 18.00. Korzystanie z nich jest darmowe, ale uprzedzamy, że w poprzednich latach trzeba było odstać trochę w kolejce, bo chętnych aby popływać po stawach w Parku Potulickich jest wielu. Z kajaków będzie można korzystać nie tylko w sobotę i niedzielę, ale także w majówkowe dni wolne.

Sezon nie tylko na kajaki, ale też rowery wodne i łódki również w sobotę rozpocznie się na grodziskich Stawach Walczewskiego. Tego dnia ruszy wypożyczalnia sprzętu. – Zaczynamy rano, koło godz. 9.00-10.00 wszystko powinno już być gotowe – zaznacza Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Za korzystanie ze sprzętu trzeba będzie zapłacić. Ceny pozostają takie same jak rok temu. Wypożyczenie dwuosobowego kajaka to koszt 8 zł, z kolei za pięcioosobową łódź i rower wodny zapłacimy 10 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.