W majówkę Dni Piastowa. Autobusy zmienią trasę

Piastów

Pierwsze majowe dni upłyną w Piastowie pod znakiem głośnej muzyki i dobrej zabawy. Organizacja Dni Miasta wymaga jednak wprowadzenia zmian w kursowaniu komunikacji publicznej.

Jakie będą to zmiany? W dniach 2, 3 i 4 maja 2018 r. ulicy Warszawskiej na odcinku od Al. Krakowskiej do ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego nieco inaczej pojadą autobusy linii P-1. – W godzinach obowiązywania objazdu ul. Warszawskiej odwołane zostają następujące kursy: 2 maja ostatni kurs z OGIŃSKIEGO 02 o godz. 16.10; 3 maja autobus nie kursuje; 4 maja ostatni kurs z OGIŃSKIEGO 02 o godz. 16.50 – informuje piastowski urząd miasta.

Poza tym linia P-1 od godz. 6.00 w dniu 2 maja do godz. 17.23 w dniu 4 maja kursować będzie zmienioną trasą: Warszawska – Powstańców Warszawy – Al. Krakowska – Błońska. Zlikwidowany zostaje przystanek w Al. Krakowskiej „Kino Baśń 04”. W zamian uruchomiony zostaje przystanek w ul. Warszawskiej „Kino Baśń 01”.

A co z linią P-2? Będzie ona skierowana na trasę objazdową. –  2 maja od godz. 17.00 oraz w dniu 4 maja 2018 od godz. 18.00 – Powstańców Warszawy – Al. Krakowska z wykorzystaniem projektowanego przystanku pomiędzy Powstańców Warszawy i Pomorską. Przystanek ten będzie przystankiem końcowym – Al.  Wojska Polskiego, przystankiem początkowym będzie istniejący przystanek Dąbrowskiego  02 – Toruńska – Al. Krakowska (z wykorzystaniem projektowanego przystanku pomiędzy Pomorską i Powstańców Warszawy) – Powstańców Warszawy – Warszawska w kierunku Ursusa. Linia P-2 w kursach w kierunku Ursusa korzystać będzie z istniejących w Al. Wojska Polskiego przystanków linii 716 i 717 (Dąbrowskiego 02 i Toruńska 02) – czytamy w komunikacie urzędu miasta w Piastowie.

Inaczej pojadą autobusy 715 i ZG. – Objazd poprowadzony zostanie ulicami Powstańców Warszawy, Al. Krakowską, Toruńską do ul.  Sowińskiego, Al. Wojska Polskiego. Przystanki zlokalizowane będą w Al. Krakowskiej – 2 szt. (pomiędzy ul. Powstańców Warszawy i Pomorską) i ul. Toruńskiej – 1 szt. W Al. Wojska Polskiego linia ZG będzie korzystała z istniejących przystanków linii 716 i 717. Na poboczu ul.  Toruńskiej ułożone zostaną płyty betonowe w celu czasowego utwardzenia pobocza. Na trasach objazdowych w Al. Krakowskiej i Powstańców Warszawy obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania i postoju – zaznaczają piastowscu urzędnicy.

Szczegóły i mapki dostępne są tu.

A co będzie się działo na samych Dniach Piastowa? Sprawdźcie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.