W kranach wciąż susza [aktualizacja]

Pruszków

Pilna wiadomość dla mieszkańców Pruszkowa. Wodociągowcy w trakcie prac trafili na problemy. Na wznowienie dostaw wody trzeba będzie poczekać.

W piątkowy wieczór wodociągowcy rozpoczęli prace związane z wyłączeniem zasilania zastępczego na fragmencie magistrali w Pruszkowie. Wszystko po to, by woda popłynęła zmodernizowanym odcinkiem sieci. Chodzi tu o fragment wodociągu znajdujący się pomiędzy ul. Kościuszki i al. Niepodległości. Ewentualne przerwy w dostawie wody miały zakończyć się dziś o godz. 11.00. Jednak w wielu mieszkaniach w Pruszkowie w kranach wciąż panuje susza.

Okazuje się, ze na wznowienie dostaw trzeba będzie jeszcze poczekać. – W związku z wykryciem usterki przewodu wodociągowego w miejscu łączenia z tymczasową instalacją, zachodzi konieczność jej natychmiastowego usunięcia. Naprawa prowadzona jest w celu zapewnienia stabilnych dostaw wody do Państwa domów w czasie jej przesyłu przewodem zastępczym. Usunięcie uszkodzenia przewidywane jest około godz. 13.00 – czytamy w komunikacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

[AKTUALIZACJA]
Zasuwy magistrali od strony Warszawy zostały otwarte. Ciśnienie w sieci systematycznie wzrasta, jednak ze względu na obserwowane duże zapotrzebowanie na wodę na terenie aglomeracji pruszkowskiej, wzrost ten jest powolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.