W końcu znaleźli wykonawcę

Piastów

Dobiegł końca serial pt. „Poszukiwania wykonawcy budynków komunalnych w Piastowie”. Za trzecim podejściem magistrat wyłonił firmę, która zajmie się realizacją zadania.

O potrzebie budowy lokali komunalnych w Piastowie mówiło się od dłuższego czasu. Kilka lat temu miejscy włodarze stworzyli Wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy. Zawarto w nim konieczność wybudowania nowych domów komunalnych. Blisko rok temu piastowski magistrat uzyskał niezbędne pozwolenia oraz wykonał projekt. Można było ruszyć z inwestycją, ale… Piastów musiał poczekać na zakończenie budowy odwodnienia północnej części miasta. Firma SKANSKA, która realizowała inwestycję na działce przeznaczonej na domy komunalne zlokalizowała swoją bazę technologiczną.

Okazało się, że to dopiero początek problemów. W październiku Piastów ogłosił przetarg na budowę domów komunalnych na działce znajdującej się pomiędzy ulicami Sułkowskiego a gen. Maczka. Nikt nie podejrzewał, że ponad cztery miesiące trzeba będzie czekać na wyłonienie wykonawcy. Główną przeszkodą były pieniądze. Propozycje firm przewyższały kwotę zarezerwowaną w miejskiej kasie.

Tak samo było w przypadku grudniowego postępowania. Zgłosiło się pięć firm, ale wszystkie oferty oscylowały w granicach 7-8 mln zł. Z kolei piastowski magistrat od początku posługiwał się kwotą rzędu 5,8 mln zł. W lutym włodarze zdecydowali, że nadszedł czas, aby zakończyć etap formalny i wyłonili wykonawcę. Budową domów komunalnych zajmie się Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A., który złożył ofertę w wysokości blisko 7,7 mln zł.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, inwestycja ma być zakończona do 29 czerwca 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.