W końcu przebudują DW579!

Region

Mowa o odcinku drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie gmin Błonie i Leszno. Kierowcy od lat czekają na przebudowę tego szlaku. Nawierzchnia drogi jest mocno sfatygowana i obecnie jazda nią jest nie tylko niekomfortowa, ale i mało bezpieczna.

Stało się. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę fragmentu drogi wojewódzkiej nr 579 relacji Kazuń – Błonie – Grodzisk Mazowiecki – Radziejowice. Dokładnie mowa o odcinku od mostku na rzece Utracie w Błoniu do skrzyżowania w Lesznie na wysokości miejscowości Białutki. Przejazd tym szlakiem jest bardzo uciążliwy, a to z powodu wielu ubytków w nawierzchni, kolein oraz widoczny i odczuwalnych śladów łatania dziur. Kierowcy, którzy poruszają się tą drogą, od lat twierdzą, że wymaga ona pilnej interwencji drogowców.

Przebudowa zostanie zrealizowana oczywiście w istniejącym śladzie DW579. Sprawdzając dokumentacje projektową dowiadujemy się, że prace zostaną wykonane na odcinku o długości ok. 4,5 km. Przebudowa obejmie skrzyżowania, zjazdy, odwodnienie i oświetlenie. Na całej długości  fragmentu przeznaczonego do przebudowy szerokość jezdni wyniesie 7 m.

Projektowany przebieg drogi spowoduje zmiany w zagospodarowaniu zielenią. Przewiduje się wycinkę drzew i krzewów. Ale mają pojawić się nowe nasadzenia.

Ponadto inwestycja będzie prowadzona w systemie „zaprojektuj i buduj”, co oznacza, że  wykonawca wykona stosowne projekty przebudowy, a także zajmie się pracami drogowymi. Na tę chwilę należy czekać na rozstrzygnięcie przetargu. Wszelkie szczegółowe informacje na temat tego przedsięwzięcia znajdziecie na stronie www.mzdw.pl w zakładce „Zamówienia publiczne”.

Przypomnijmy, że w minionym roku MZDW przebudował most położony na rzece Utracie w Błoniu. Stara przeprawa była w fatalnym stanie technicznym. Wcześniej położono też nową nawierzchnię na ul. Modlińskiej, od wspomnianego mostu do drogi krajowej nr 92.

Wymagany termin realizacji zamówienia określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia to maksymalnie koniec września 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.