W Komorowie Wsi powstanie budynek socjalny

Komorów

Dokładnie przy al. Starych Lip wybudowany zostanie budynek socjalny jednorodzinny z dwoma lokalami mieszkalnymi. Trwa etap poszukiwania wykonawcy dla tego zadania.

Gmina Michałowice ogłosiła przetarg w tej sprawie i poszukuje firmy, która zajmie się zarówno wykonaniem dokumentacji projektowej oraz samą budową. Oprócz dwóch lokali z niezależnymi wejściami wewnątrz budynku znajdą się też dwa pomieszczenia gospodarcze umiejscowione na poddaszu. Co ciekawe na miejscu nie będzie garaży, a pojazdu trzeba będzie parkować wzdłuż wewnętrznej drogi dojazdowej. 

Budynek będzie parterowy i nie zostanie podpiwniczony. Przyjrzyjmy się też samym lokalom. Pierwszy z nich o powierzchni od 56 do 62 m kw. będzie trzypokojowy z kuchnią, łazienką i przedpokojem. Drugi nieco mniejszy, bo dwupokojowy o powierzchni od 42 do 52 m kw., również z kuchnią, łazienką i przedpokojem. 

Dokumenty przetargowe przybliżają też wygląd budynku. Wejście z wiatrołapem i daszkiem zewnętrznym. Drzwi do klatki schodowej aluminiowe z szybą. Tynk w co najmniej dwóch kolorach (kolorystyka zostanie uzgodniona na etapie projektu wykonawczego). Klatka schodowa bez doświetlenia w postaci dodatkowego okna (tylko we wspomnianych drzwiach), jej wnętrze będzie w kolorze białym, a na podłodze, schodach i stopniach pojawią się płytki gresowe antypoślizgowe. Rynny i rury z PCV. 

Na wyposażeniu kuchni znajdzie się zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej, kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym. W łazience ściany i strony będą wykonane z płyty kartonowo-gipsowej wodoodpornej wykończone gładzią, drzwi białe, ościeżnica metalowa, wanna stalowa emaliowana, umywalka ceramiczna. W przedpokoju pojawi sie wykładzina PCV, a w pokoju panele podłogowe. 

Budynek ma powstać w osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Póki co należy czekać na rozstrzygnięcie przetargu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.