W grudniu pruszkowianie poślizgają się na lodowisku!

Pruszków

W Grudniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie ma pojawić się lodowisko. W tym roku organizacją ślizgawki zajmie się miasto. Obiekt będzie funkcjonował inaczej niż miało to miejsce w ubiegłych latach, m.in. mieszkańcy zyskają możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu.

Każdego roku lodowisko, które pojawiało się na terenie Pruszkowa było organizowane przez starostwo pruszkowskie. Mieszkańcy mogli z niego korzystać bezpłatnie. Jednak nie obywało się bez kłopotów. Niektórzy skarżyli się na hałas wydobywający się z agregatów, czasami pojawiały się głosy niezadowolenia w związku z jakością tafli lodowiska. Ale mimo wszystko obiekt cieszył się ogromnym powodzeniem. W tym roku organizacją zajmie się miasto. Zapowiadają się zmiany. 

– Lodowisko będziemy uruchamiać na terenie szkoły podstawowej nr 2, chcemy wystartować z projektem w połowie grudnia. Ślizgawka będzie funkcjonowała w granicach trzech miesięcy. Za całość odpowiada dyrektor szkoły – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowie. – Lodowisko zostanie rozstawione na boisku piłkarskim i będzie zasilane ze stałego łącza, co oznacza brak agregatów i hałasu. Ponadto chcemy też stworzyć zadaszenie, żeby można było wykorzystywać obiekt w trochę gorszych warunkach atmosferycznych. Chcemy żeby to zadaszenie pełniło rolę wyciszenia – wyjaśnia.  

Będzie to też inny sprzęt niż w minionych latach. – To nie będzie sprzęt wykorzystywany od lat przez powiat. Wynajmiemy całą infrastrukturę. Dodatkowo planujemy uruchomienie wypożyczalni sprzętu, by mieszkańcy mogli sobie wypożyczyć łyżwy za skromną opłatą. Chcemy wprowadzić też zajęcia wychowania fizycznego, co będzie dostosowane do potrzeb uczestników którzy nie potrafią jeździć na łyżwach – podkreśla Landowski.

Jak usłyszeliśmy od wiceprezydenta lodowiska ma być nieodpłatne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.