W Grodzisku zatrzymano dwóch podejrzanych o pedofilię [screen rozmowy]

Grodzisk Maz.

Grodziska policja w nocy z 3 na 4 grudnia zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię. W zatrzymaniu pomógł Zbigniew Stonoga i jego współpracownik Damian Cichocki.

Tydzień temu Zbigniew Stonoga wspólnie z policjantami z pruszkowskiej komendy zatrzymał 46-latka z Otwocka, który umówił się z 14-latką z Brwinowa. W nocy z 3 na 4 grudnia doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem w ręce policji trafili dwaj młodzi mężczyźni podejrzani o pedofilię. Męźczyźni mieli przy sobie środku odurzające.

– Dziś Damian Cichocki po raz kolejny we współpracy ze mną złapaliśmy dwóch pedofilów na ptasie mleczko. To smutne. 20 i 21 lat to jest wiek sprawców, którzy przyjechali do dwóch 13-latek na seks. I były narkotyki – mów Zbigniew Stonoga na filmie umieszczonym na swoim fanpageu. – Wasze dzieci są bezpieczniejsze bo dwóch młodych pedofilów siedzi tu w areszcie. Opublikuję zdjęcia sprawców tego, bo po to to robię żeby było o tym głośno. I żeby ludzie wiedzieli kto w ich najbliższym otoczeniu robi to co robi – dodaje Stonoga.

Grodziska policja potwierdza informacje o zatrzymaniu, ale podkreśla że warto wstrzymać się w osądach podejrzanych. – Mogę potwierdzić, że dokonaliśmy zatrzymania dwóch osób. Pracujemy nad gromadzeniem materiałów. Będziemy ustalać czy faktycznie wszystko przebiegało tak jak zostało opisane – zaznacza asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zbigniew Stonoga na swoim fanpageu opublikował fragment rozmowy z podejrzanymi. Z jej zapisu wynika, że prowokator podawał się nie za 13, a 14-letnie dziewczynki, które doskonale wiedziały o czym rozmawiają. Internauci uznali, że prowokacja przygotowana w taki sposób nie powinna mieć miejsca. Wpis został usunięty z profilu Stonogi.

Zamieszczamy screen z wpisu. Wizerunek zatrzymanego, numer telefonu oraz wulgaryzmy zostały przz nas ocenzurowane.

Nagrania z akcji są dostępne tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.