W Grodzisku powstanie H&M

Grodzisk Maz.

Nie będzie to jednak sklep popularnej firmy odzieżowej, lecz centrum dystrybucyjne. Wybudowaniem obiektu, który stanie przy ul. Chemicznej zajmie się firma Pannattoni Europe.

Szwedzka firma odzieżowa ma siedzibę w Sztokholmie. Od lat podbija ubraniowy rynek i cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. H&M prowadzi ponad 3,5 tys. sklepów na całym świecie i zatrudnia ok. 100 tys. osób. W Polsce pierwszy sklep znanej sieci pojawił się w 2003 roku.

Teraz na celowniku H&M znalazł się Grodzisk Mazowiecki. Przy ul. Chemicznej Panattoni Europe wybuduje centrum dystrybucyjne szwedzkiej firmy. Obiekt ma mieć ponad 30 tys. m kw. i zostanie podzielony na część magazynową oraz socjalno-biurową. Hala ma mieć nowoczesną konstrukcje, a przy jej budowie zostaną wykorzystane ekologiczne materiały. Na realizację inwestycji nie trzeba będzie długo czekać. Zgodnie z zapowiedziami, centrum dystrybucyjne powinno być gotowe jesienią br.

Dlaczego wybór H&M padł na Grodzisk? Wydaje się to dość proste – przeważył argument komunikacyjny. Centrum dystrybucyjne zostanie ulokowane przy ul. Chemicznej, co gwarantuje dogodne połączenie z autostradą A2. Dzięki temu towary w szybki i skuteczny sposób będą mogły dotrzeć do innych ważnych ośrodków w kraju. Lokalizacja umożliwia również sprawną realizację wysyłek zagranicznych.

Z pewnością powstanie centrum dystrybucyjnego H&M wiązać się będzie również z ruchem na rynku pracy. Odzieżowy potentat będzie potrzebował kadry, która zapewni sprawną obsługę obiektu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.