W Grodzisku powstaną cztery nowe parki i kilka skwerów

Grodzisk Maz.

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podpisał w poniedziałek umowę na dofinansowanie terenów zielonych na terenie miasta. Niemal 6 mln złotych zostanie zainwestowanych w nowe parki i skwery.

Pieniądze dla Grodziska udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną cztery nowe parki, siedem skwerów, wzdłuż czternastu ulic wykonane zostaną nasadzenia. – W dniu dzisiejszym burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz skarbnik gminy Piotr Leśniewski podpisali umowę na dofinansowanie terenów zielonych w Grodzisku Mazowieckim. Gmina pozyskała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na rozwój terenów zielonych w mieście w kwocie ponad 5,7 mln zł – informuje grodziski magistrat.

Łącznie nowym zagospodarowaniem objęte zostanie ponad 5 hektara gruntu, a cała inwestycja będzie kosztować około 6,7 mln zł. Nowe parki pojawią się przy ul. Jaśminowej, Górnej, Dalekiej i Granicznej. – To bardzo duża kwota i bardzo się cieszymy, bo to mocno zmieni miasto – mówi nam burmistrz Benedykciński.   

Grodziski urząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie prac. Całość ma być gotowa jesienią 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.