W Grodzisku o remoncie linii 447

Kolej

Specjalny pociąg przywiózł w środowe południe do Grodziska przedstawicieli PKP PLK, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do remontu linii podmiejskiej nr 447. Najważniejsze pytania, w tym o organizację komunikacji zastępczej, nadal pozostają bez odpowiedzi.

Jakie są ogólne założenia remontu? – Odcinek będzie modernizowany na 22 kilometrach. W najbliższych dniach podpisujemy umowę z wykonawcą i od maja będziemy wchodzili na roboty torowe na linii nr 1. Natomiast od września nastąpi całodobowe zamknięcie odcinka Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. Modernizacja pozwoli na zwiększenie prędkości pociągów do 120 km/h, co w efekcie skróci czas podróży. Modernizowane będą urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co poprawi przepustowość i sprawi, że więcej pociągów będzie mogło kursować. Czas realizacji zamknięcia to 12 miesięcy od września tego, do września przyszłego roku. To spowoduje, że pasażerowie będą korzystać z komunikacji zastępczej. Po przywróceniu ruchu pociagów będziemy jeszcze prowadzić prace wykończeniowe aby z kończem roku 2018 udostępnić linię w pełnym zakresie – zaznaczył Ireneusz Marchel, prezes PKP PLK.

Przygotowania do realizacji inwestycji trwają. – W najbliższych dniach planujemy podpisać umowę z wykonawcą. Ten ma 28 dni na sporządzenie szczegółowego harmonogramu prac. Ogólne założenia są takie, że w już w maju zamknięty na dwa miesiące zostanie tor nr 1 na linii nr 1, a następnie tor nr 2 na linii nr 1, gdzie będą przygotowywane konstrukcje odciążające w rejonie obiektów mostowych, przepustów i przejść podziemnych. Potem od września wchodzimy na całą linię 447 – dodał prezes PKP PLK.

Niestety nadal nie są znane szczegóły organizacji komunikacji zastępczej na czas zamknięcia odcinka między Grodziskiem i stacją Warszawa Włochy. – Zapewniam, że przygotowujemy się do tego precyzyjnie i nikt nie będzie zaskoczony. Wszystkie informacje przekażemy z odpowiednim wyprzedzeniem – stwierdził Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.