W Domaniewie powstanie świetlica

Brwinów

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca lipca 2018 roku. – Pamiętam, że jeszcze 2-3 lata temu część mieszkańców Domaniewa i Domaniewka z niedowierzaniem kręciła głową na moje informacje o zamiarze budowy świetlicy – wspomina Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminu Brwinów.

Tymczasem marzenia są na wyciągnięcie ręki. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na wykonawcę świetlicy w Domaniewie. Oferty można składać do 24 marca. Całkowita powierzchnia budynku ma wynieść ponad 347 m2. Zgodnie z projektem, parter ma pełnić funkcję użytkową i znajdują się tam: sala główna, pracownia, biuro, kuchnia, łazienki. Z kolei poddasze zostanie wykorzystane na cele techniczne. W ramach inwestycji powstaną także miejsca parkingowe, plac zabaw, a teren zostanie oświetlony i ogrodzony.

O tym, że w Domaniewie świetlica jest potrzebna nie ma żadnych wątpliwości. – Budowa tej świetlicy wynika zarówno z potrzeb mieszkańców, jak i mojej oceny tego typu potrzeb w całej gminie. Mieszkańcy dużego sołectwa Domaniew nie mają swojego miejsca a wobec bardzo dużej frekwencji na wrześniowych spotkaniach, niemożliwe jest organizowanie spotkań w domu sołtysa. Kilka lat temu porozumieliśmy się z MPWiK, która udostępnia mi swoją salę konferencyjną na oczyszczalni ścieków w Pruszkowie na spotkania z mieszkańcami. Raz jeden, wobec remontu sali konferencyjnej, skorzystaliśmy z gościnności proboszcza żbikowskiej parafii, który udostępnił nam salę katechetyczną w budynku parafialnym. Potrzeba budowy świetlicy w sołectwie była bezdyskusyjna. Dwa lata temu kupiliśmy dwie działki od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Duchnice, w zeszłym roku opracowaliśmy dokumentację projektową a w tym roku rozpoczynamy budowę – tłumaczy Kosiński.

Pomysłów na wykorzystanie budynku również nie brakuje. – Świetlica będzie pełni funkcje wiejskiego ośrodka kultury, integracji i spotkań mieszkańców, lokalnych inicjatyw kulturalno-społecznych oraz miejsca spotkań z mieszkańcami. W zakresie podstawowym w świetlicy odbywać się zajęcia pozaszkolne dla dzieci, młodzieży, oraz dorosłych, koła zainteresowań rozmaitych dziedzin sztuki, koncerty, przedstawienia i wystawy. Zajęcia odbywać się będą w sali głównej, którą można będzie podzielić ruchomą ścianką na dwa pomieszczenia oraz w pracowni – przedstawia burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.