W Brwinowie wybierali radnego

Brwinów

Czterech kandydatów walczyło o mandat radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Brwinowie. Najwięcej głosów uzyskała 63-letnia Barbara Koralewska.

Przeprowadzenie wyborów uzupełniających było konieczne ze względu na rezygnację z mandatu Krzysztofa Falkowskiego. 5 czerwca do urn poszli mieszkańcy okręgu nr 9, który obejmuje m.in. ul. Akacjową, Gardenii, Helenowską, Jesionową, Krańcową, Mazowiecką, Parzniewską, Polną czy też Pszczelińską.

Lokal wyborczy w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie był czynny w godzinach 7.00-21.00. Mieszkańcy okręgu nr 9 mogli wybrać swojego przedstawiciela spośród czterech kandydatów: Rafał Nastarowicz, Barbara Koralewska, Maria Danuta Tyniec i Waldemar Matuszewski. Obwodowa Komisja Wyborcza policzyła już głosy. Wszystkie dokumenty zostały przekazane do PKW. 

Jak pokazują wyniki do końca trwała walka o mandat między Barbarą Koralewską i Rafałem Nastarowiczem. Lepszy wynik zanotowała 63-letnia mieszkanka Brwinowa. Koralewska uzyskała 115 głosów przy 91 Nastarowicza. Kolejny wynik zanotowała Maria Danuta Tyniec, na którą zagłosowało 29 osób. 22 głosy otrzymał Waldemar Matuszewski.

Koralewska przez najbliższe 2,5 roku będzie zasiadała w Radzie Miejskiej. Jakim zainteresowaniem cieszyły się wybory uzupełniające w Brwinowie? Wzięło w nich udział 257 osób z 970 uprawnionych. Zatem frekwencja wyniosła 26,49 proc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.