W Brwinowie powstaną pumptracki

Brwinów

Będą to dwa tory, które powstaną z myślą o rowerzystach. Gmina ogłosiła właśnie przetarg w tej sprawie, co oznacza, że poszukuje wykonawcy dla tego zadania. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ponad 105 tys. zł dofinansowania uzyskała inwestycja, która będzie realizowana w rejonie ul. Sochaczewskiej w Brwinowie. Mowa o budowie dwóch torów rowerowych BMX. – Dzięki tej inwestycji rozpocznie się budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie dzisiejszych nieużytków znajdujących się pomiędzy osiedlem przy ul. Sochaczewskiej a budynkami TBS przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Brwinowie – informuje brwinowski magistrat.

Ma powstać tam zielona strefa rekreacji, która umożliwi mieszkańcom urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks.

Czym dokładnie jest pumptrack? To dobrze wyprofilowany tor rowerowy. Można rozpędzić się na nim bez pedałowania, wystarczy odpowiednio balansować ciałem. Co więcej, równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę dla tej inwestycji, to są szanse, że pumptracki powstaną jeszcze w tym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.