W Brwinowie pojawi się nowy mural

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła konkurs na projekt i wykonanie muralu na stacji transformatorowej, która znajduje się tuż przy rondzie Wacława Kowalskiego. Na szarym i nieciekawym budynku pojawią się kolorowe malowidła.

Delikatnie mówiąc obiekt ten nie wygląda zbyt interesująco. Szare i zniszczone już tynki nie dodają mu uroku. A przecież transformator stoi w dobrze widocznym miejscu, które codziennie mija tysiące osób – wokół znajdują się: OSP Brwinów, urząd pocztowy, gminny ośrodek kultury i nieco dalej stacja PKP.

Pomysł wykonania malowidła łączy się z obecnie trwającym w gminie rokiem Wacława Kowalskiego. Znaczną część swojego życia aktor spędził w Brwinowie, tam też został pochowany. Jego najbardziej znaną rolą, która przyniosła mu popularność i uznanie to wcielenie się w postać Kazimierza Pawlaka w komediowej trylogii „Sami swoi”. Wcześniej wspomniany mural będzie musiał nawiązywać do tego długoletniego mieszkańca Brwinowa (chodzi o ścianę „A” budynku).

Co pojawi się na kolejnych trzech ścianach? – Mural na ścianie C powinien odnosić się do historii Brwinowa. Murale na ścianach B i D powinny stanowić formę przejścia tych murali w jedną całość (na zasadzie „gdzie się nie stoi widać dwie ściany”) – napisano w dokumentacji konkursowej.

Gmina oszacowała maksymalny planowany koszt wykonania zamówienia na 28 tys. zł brutto. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie pracy konkursowej wraz załącznikami do 9 września, do godz. 14.00.

Szczegółowe informacje i regulamin można znaleźć tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.