W 2016 r. powstaną parkingi „Parkuj i Jedź”

Grodzisk Maz.

W przyszłym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa parkingu przy ul. Żydowskiej w systemie „Parkuj i Jedź”. Powstaną miejsca dla 300 samochodów oraz 100 rowerów. To niejedyna taka inwestycja w grodziskiej gminie.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej ogłoszony został 23 marca tego roku. Została nim firma „Grupa architektów, Elżbieta Kierska-Łukaszewska”, która za swoją pracę zainkasuje niemal 283 tys. zł. Jak informuje grodziski magistrat projekt wielopoziomowego parkingu jest już na końcowym etapie. Rozpoczęcie budowy obiektu przewidywane jest na drugie półrocze 2016 roku, jeśli gmina uzyska wsparcie finansowe ze środków unijnych.
 
Parking przy ul. Żydowskiej ma powstać na działce o powierzchni 0,5 ha. Zlokalizowany zostanie w rejonie dawnej fabryki grzejników, 400 m od linii kolejowej PKP. Obiekt zostanie wykonany w systemie „Parkuj i Jedź”, będzie posiadał cztery kondygnacje z możliwością parkowania na dachu. Projektanci wyznaczą miejsca m.in dla osób niepełnosprawnych, rowerów i motocykli czy samochodów elektrycznych. Te ostatnie pojazdy użytkownicy będą mogli naładować dzięki specjalnym wtyczkom. Dodatkowym elementem będzie tablica informująca o dostępnej liczbie wolnych miejsc.
 
Ale to nie wszystko. W planach jest także budowa jednopoziomowego parkingu przy ul. Piaskowej. Inwestycja miałaby powstać na działce gminnej w pobliżu torów WKD. Nawierzchnia zostanie utwardzona i oświetlona. Powstaną miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz wiata dla rowerów.
 
Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli w komfortowym miejscu pozostawić swoje pojazdy i przesiąść się do pociągów. Nowe parkingi rozwiążą problemy z brakiem miejsc postojowych przy grodziskim dworcu oraz w rejonie stacji WKD Piaskowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.