Uważajcie na zwierzęta! Ktoś rozkłada pokarm naszpikowany haczykami!

Piastów

Na ul. Różanej w Piastowie znaleziono kiełbasę pociętą na kawałki i naszpikowaną metalowymi haczykami. Tym razem żaden zwierzę nie zdążyło ucierpieć z tego powodu, ale zwróćcie baczną uwagę na swoich czworonożnych pupili.

– UWAGA!!! Przy ulicy Różanej (okolice placu Słonecznego) rozkładane są kiełbaski z HACZYKAMI!!!! – grzmi na Facebooku piastowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Skontaktowaliśmy się z TOZ-em w Piastowie. W jakich okolicznościach znaleziono śmiercionośny pokarm? – Moja koleżanka zauważyła pod płotem przy ul. Różanej grubo pokrojone kawałki kiełbasy, a w każdym metalowy haczyk. Zaalarmowaliśmy o tym zdarzeniu policję. Wstaliśmy zdjęcia na naszą stronę facebookową i wydrukowaliśmy ogłoszenia, które będą rozwieszone. Na szczęście żadnemu zwierzakowi nic się nie stało – mówi nam Alicja Matysiak z TOZ Piastów.

W sprawę zaangażowało się również Piastowskie Stowarzyszenie Bezpieczny Pies. – Do sprawy doszło w niedzielę, 11 czerwca. Policjanci rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy twierdzili, że to nie jest pierwszy raz gdy ktoś rozrzuca kiełbasę wypełnioną gwoździami, czy tam innym żelastwem. Ale nikt nie widział sprawcy. Cała ulica jest postawiona na nogi, w tym była policjantka. Każdy sprawdza, na swój sposób monitoruje tą okolicę – wyjaśnia Anna Kowalewska ze stowarzyszenia Bezpieczny Pies.

Policjanci wiedzą o całej sytuacji. – Funkcjonariusze byli tam na miejscu, rozmawiali z paniami z obydwu stowarzyszeń. Rozpytali też mieszkańców okolicznych domów, ale nikt nic nie wiedział. Jeżeli ktoś zauważy coś podejrzanego, np. jak ktoś rozrzuca taki pokarm, to prosimy o kontakt – tłumaczy podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.