Nie zostawiaj w samochodzie wartościowych rzeczy!

Region

Kierującym pojazdami policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji przypominają, że parkując swój samochód należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad...

– Nie zostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. laptopy czy nawigacje satelitarne.
– Opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.
– Zawsze zamykaj szyby i włączaj system alarmowy, korzystaj z dodatkowych zabezpieczeń technicznych.
– Na postój staraj się wybrać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone.
– Złodziej czeka na okazję!
– Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa, dzwoń pod numer 997 lub 112. Nie ulegaj panice, nie wystawiaj też siebie na ryzyko. Gdy zachowanie wydaje się po prostu podejrzane, zadzwoń pod numer policji i opisz to szczegółowo. Nie musisz podawać swojego nazwiska. Gdybyś jednak chciał, aby skontaktował się z Tobą policjant, podaj swoje nazwisko, adres i numeru telefonu oraz poproś policjanta o kontakt. Nie obawiaj się niczego. Twoje dane są poufne.

Wysiadając z samochodu zabierajmy ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, drogą odzież i dokumenty, zamykajmy auto i uruchamiajmy urządzenia alarmowe!


  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.