Uważaj na portfel

Region

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W gorączce przedświątecznych zakupów łatwo paść ofiarą kradzieży.

Każdego roku staramy się, by na naszym stole świątecznym znalazły się jak najlepsze potrawy, by choinka była pięknie przystrojona i żeby każdy ucieszył się z otrzymanego prezentu. Aby te założenia się spełniły spędzamy długie godziny w centrach handlowych i supermarketach. Często podczas zakupów towarzyszą nam również najmłodsi. Watro pamiętać, że dzieci są bardzo ruchliwe i szybko mogą zniknąć między sklepowymi półkami. Często słyszymy z głośników, że mały Jaś czy Zuzia czekają na swoich rodziców. Jednym z rozwiązań, które może zaoszczędzić nerwów rodzicom i pociechom jest pozostawienie najmłodszych pod opieką babci, cioci czy zaufanej sąsiadki.

Innym problemem są ginące portfele. Złodzieje z reguły obserwują swoją potencjalną ofiarę. Następnie sprawdzają czy osoba reaguje na dotyk. Kradzież ułatwiają im grube kurtki i kożuchy, które nosimy zimą. Robiąc zakupy warto pamiętać, że portfel powinien być schowany w wewnętrznej kieszeni kurtki. Pozostawienie go w torebce, zewnętrznej kieszeni czy w torbie z zakupami ułatwia kradzież kieszonkowcom.

W podobny sposób możemy stracić kluczyki od samochodu, co z reguły skutkuje kradzieżą naszego pojazdu. Nawet najlepszy alarm nie zadziała jeśli złodziej dezaktywuje go oryginalnym pilotem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.