Uwaga na gwałtowne burze

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa mazowieckiego i większej części kraju. To oznacza, że możemy spodziewać się burz i dużych opadów deszczu.

Niedziela nie rozpieściła pogodą mieszkańców naszego regionu. Niestety, nie zapowiada się szybka poprawa aury. Z ostrzeżenia IMiGW wynika, że może jeszcze solidnie popadać, spodziewane są też burze. – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie dla Mazowsza i większości innych województw.

Jak przygotować się na załamanie pogody? Przed silnym wiatrem warto zabezpieczyć przedmioty pozostawione na tarasach i balkonach. W przypadku burzy pamiętajmy, aby nie chronić się i nie parkować w pobliżu drzew.

O tym jak dotkliwa może być gwałtowna ulewa przekonaliśmy się kilka tygodni temu, kiedy drogi naszego regionu znalazły się pod wodą, podtopione zostały budynki i samochody.

Przypominamy galerię z oberwania chmury nad Pruszkowem i Grodziskiem:
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.