Uwaga na fałszywe maile z ministerstwa finansów!

Pruszków

Internetowi oszuści wymyślili kolejną metodę na wyłudzenie naszych danych i podstępne instalowanie złośliwego oprogramowania na komputerach. Podszywają się pod pracowników ministerstwa finansów. Pruszkowska skarbówka apeluje o ostrożność.

Metoda naciągaczy jest banalnie prosta, ale mimo to groźna. W mailu zatytułowanym „Ukrywanie dochodów” przesyłają następującą treść (pisownia oryginalna):  „W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujący na naruszenie o składaniu fałszywego dochodów zalaczony w e-meile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego również jest zalaczona do dokumentu. Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 1.08.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesuja nas niektóre transakcje przeprowadzone w roku biezacym. W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja się ponizej, należy podac w pismie numer sprawy i osobisty kod.”.

Do wiadomości załączone są pliki, które mogą uszkodzić komputer lub zainstalować oprogramowanie do wyłudzania danych. – Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów” lub „wyznaczonej kontroli dochodów”. Należy zwrócić szczególną uwagę na adres nadawcy, gdyż Ministerstwo Finansów posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie mf.gov.pl – ostrzega Dorota Mielcarek, naczelnik pruszkowskiego urzędu skarbowego. – Nie należy otwierać załączników, gdyż mogą zawierać kod złośliwy, jak również nie należy stawiać się osobiście w Ministerstwie Finansów – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.