Utwardzą drogi destruktem

Grodzisk Maz.

Kilkanaście ulic w gminie Grodzisk Mazowiecki zyska nową nawierzchnię z destruktu asfaltowego. Które?

Podczas remontów dróg asfaltowych powstaje destrukt, czyli zerwana wcześniej stara nawierzchnia. W dużym skrócie to odpad mineralno-asfaltowy, który może być wykorzystany do budowy nowych jezdni jeśli zostanie poddany recyklingowi. Utwardzenie drogi destruktem jest znacznie tańszym rozwiązaniem od wybudowania asfaltowej jezdni od podstaw, niestety także mniej trwałym.

Gminy często korzystają z takiej możliwości gdy nie mogą przeznaczyć dużych kwot na budowę nowych nawierzchni. Nie inaczej będzie w Grodzisku Mazowieckim, gmina ogłosiła przetarg na utwardzenie dróg. Destrukt pojawi się na kilkunastu ulicach. Jakich? Oto lista:
Adamowizna: ul. Szoslanda, Skowronkowa, Wilcza, Dzika, Rysia
Adamów: droga dojazdowa do Wake-Park.    
Grodzisk Mazowiecki: ul. Pułaskiego, Okólna.    
Kady: ul. Środkowa
Kałęczyn: ul. Przesmyk, Okopowa.                    
Kozerki: ul. Księżycowa, Wylotowa, Mleczna Gruntowa.
Książenice: Aleja Sadowa (od ulicy Dębowej do Owczarni)
Odrano-Wola: ul. Okopowa.    
Opypy: ul. Figowa, Chabrowa, Oliwkowa.            
Oraz drogi w: Żukowie, Izdebnie Nowym, Kłudnie Nowym – dojazd do posesji 1-6, a także droga łącząca Kraśniczą Wolę z Jaktorowem (droga na Rozłogi).

Wykonawca będzie musiał udzielić 3-letniej gwarancji na każdą z dróg. Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 420 dni od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.