PKP PLK prosi przewoźników o wydłużenie składów

Region

Od 20 września pasażerowie Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej będą musieli zmagać się z ogromnymi utrudnieniami. Z powodu remontu przejść podziemnych na warszawskich Włochach i w Ursusie pociągi na linii z Grodziska Maz. będą kursować wahadłowo.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest zarządcą torów, w związku z remontem zaproponowała mazowieckim przewoźnikom obsługującą linię Żyrardów – Grodzisk Maz. – Pruszków – Warszawa zmiany w rozkładach. Zarówno KM jak i SKM zaakceptowały zmiany. W środę kolejarze maja zapoznać się z doprecyzowanymi rozkładami.

Z powodu remontu zniknie 20 kursów zarówno obsługiwanych przez SKM i KM. Jan Telecki, dyrektor PKP PLK informuje, że spółka zaapelowała do przewoźników o wydłużenie składów do trzech jednostek. Dłuższe pociągi niestety nie zmieściłyby się przy peronach.

Planowana modernizacja peronów obejmie jedynie takie elementy jak wymiana izolacji pod torami kolejowymi. Całkowity remont oraz przystosowanie przejść podziemnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie przeprowadzone w przyszłym roku w miesiącach wakacyjnych. Modernizacja nie spowoduje zamknięcia przejść, największym przewidywanym utrudnieniem będzie ich zwężenie.

Już w przyszłym tygodniu ma rozpocząć się kampania informacyjna dla pasażerów KM i SKM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.