Utrudnienia na Wrzosowej

Podkowa Leśna

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Wrzosowej w Podkowie Leśnej. 23 maja planowane jest rozpoczęcie prac związanych z wykonaniem progów zwalniających.

Miasto troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego na kolejnej ulicy pojawią się progi zwalniające. Ich wykonanie wiąże się z utrudnieniami. Od 23 maja wprowadzone zostaną zmiany stałej organizacji ruchu. – Prace powinny potrwać tydzień. Zgodnie z projektem na ul. Wrzosowej zostaną wykonane trzy progi zwalniające – podaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Pojawiają się jednak głosy, że miejscami progów jest zbyt dużo. Kierowcy odnoszą to przede wszystkim to ul. Bukowej. – Sam jako kierowca twierdzę, że nie lubię progów. Jednak te wykonane na ul. Bukowej mają taką geometrię, że pojazdu nie rzuca. Warto zwrócić uwagę na jeden fakt. Mieszkańcy Bukowej są zadowoleni z takiego rozwiązania. Po prostu teraz czują się bezpieczniej –  wyjaśnia Tusiński.

Przede wszystkim montaż kolejnych progów podyktowany jest kwestią bezpieczeństwa i troski o rowerzystów oraz pieszych. – W samochodzie mając poduszki powietrzne kierowca jest zabezpieczony, a sytuacja pieszego jest znacznie gorsza. Wiele zależy od naszej samodyscypliny. Jeśli bylibyśmy wyczuleni na kwestię bezpieczeństwa i jeździli spokojniej to zapewne nie byłoby potrzeby wykonywania progów. Na ul. Bukowej rozważamy jeszcze wymalowanie sugerowanych pasów dla rowerzystów – mówi podkowiański włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.