Utrudnienia na budowie „ósemki”

Nadarzyn

Ważna informacja dla mieszkańców i kierowców. W najbliższy czwartek, 10 maja, wykonawca prac na drodze krajowej nr 8 planuje zamknięcie przejazdu w Ruścu, co spowoduje duże utrudnienia w ruchu.

Nie ma wątliwości, łatwo nie będzie. – Jak informuje wykonawca DK8, 10 maja zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie Stara Wieś oraz przełożenie ruchu w kierunku Warszawy na jezdnię lewą. Tym samym wykonawca przebudowy DK8 planuje zamknięcie przejazdu Rusiec-Nadarzyn (skrzyżowanie przy hotelu George), kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Alternatywą dla zamkniętego przejazdu będzie dojazd nową drogą serwisową w kierunku węzła Młochów. Na tzw. łącznicy (przed „Atlasem”) kierowcy będą mieli możliwość dojechania do Nadarzyna przez Starą Wieś ulicą Południową (kolor żółty) oraz w kierunku Warszawy (kolor zielony) – czytamy w komunikacie urzędu gminy w Nadarzynie.

Zamknięte skrzyżowanie będzie można pokonać jedynie pieszo. – Przejście dla pieszych na zamkniętym skrzyżowaniu przy Hotelu George będzie nadal funkcjonowało. Natomiast przystanek autobusowy Rusiec 02, linii 733 (kierunek Warszawa,dotychczas zlokalizowany na wysokości ul. Szkolnej w Ruścu), zostanie usytuowany przy tzw. łącznicy za węzłem Młochów (jadąc w kierunku Warszawy). Trasa autobusu linii 733 w kierunku Warszawy będzie przebiegała ul. Południową, Grodziską i Mszczonowską – zaznaczają nadarzyńscy urzędnicy.

Jak mogą poruszać się kierowcy? Z ul. Mszczonowskiej pojedziemy tylko w prawo (kierunek węzeł Młochów). Na węźle Młochów kierowcy mają możliwość zawrócenia w kierunku Warszawy lub kontynuowania jazdy w kierunku Wrocławia. Dojazd do ul. Szkolnej został poprowadzony przez drogę serwisową P-11a (pomiędzy węzłem Młochów a skrzyżowaniem Stara Wieś). Pojazdy wyjeżdzające z miejscowości Rusiec ul. Szkolną będą miały możliwość na wysokości istniejącej zawrotki w km ok 436+800 jazdy w kierunku Warszawy lub Wrocławia.

Mapkę można pobrać TUTAJ.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.