Utalentowani i nagrodzeni filmowcy potrzebują wsparcia

Michałowice

W październiku informowaliśmy o tym, że grupa młodych filmowców z gminy Michałowice odniosła wielki sukces. Ich film „Finis Griseo” zwyciężył w trzech kategoriach prestiżowego konkursu „48 Hours Film Project – Poland”. Teraz mają szansę polecieć do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w wielki finale Filmapalooza. Jednak aby to zrobić potrzebna jest im pomoc finansowa.

Jest to wielki sukces młodych filmowców z fundacji Okiem Kamery , gdyż uczestnikami międzynarodowego konkursu są nie tylko amatorzy, ale również twórcy serialowi, filmowi oraz studenci szkół filmowych. Ponadto warto wspomnieć, że w tej edycji wzięło udział około 70 ekip.

Najstarszy członek grupy młodych filmowców ma tylko 16 lat! Dzięki temu sukcesowi osoby zaangażowane w powstanie filmu będą reprezentować Polskę na festiwalu FILMAPALOOZA w Orlando w Stanach Zjednoczonych w marcu 2019 r. Będziemy trzymać kciuki.

Jednak jest małe „ale”… Udział w Filmapalooza jest bardzo kosztowny. A nagroda pieniężna polskiej edycji to jedynie 6 tys zł. Tych młodych ludzi po prostu nie stać na ten festiwal. Opłaty rejestracyjne, koszty hotelu festiwalowego, bilety lotnicze…

– Już wiemy, że ich pojawienie się na amerykańskim, symbolicznym, czerwonym dywanie będzie sensacyjne. Bo na dywanie 48HFP pojawiali się do tej pory tylko pełnoletni twórcy!!! Warto aby pokaz filmu był też wydarzeniem artystycznym, o którym świat powie więcej. Chcemy aby podczas seansu kompozytor Piotrek Karolak grał na żywo jako taper. Tak jak grali taperzy 100 lat temu w kinach filmów niemych. Ola Madejska i Kajetan Olędzki to główni twórcy. Miron Latusek przez dwie doby dźwigał sprzęt i pilnował technikaliów. Gosia Gębala napisała scenariusz. Chwilami pomagali im koledzy ze szkoły – czytamy na stronie zrzutka.pl.

Młodych filmowców możecie wesprzeć wchodząc tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.