Uszkodzony sygnalizator kolejowy

Pruszków

15 września na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie doszło do kolizji dwóch aut. W jej wyniku został uszkodzony sygnalizator kolejowy przy łącznicy nr 512, który przez dłuższy czas leżał na ziemi.

O sprawie poinformował nas czytelnik. – Wczoraj miała miejsce kolizja, uszkodzono nieczynne światła kolejowe, które stoją przy torach przebiegających przez al. Wojska Polskiego. Czy ktoś kiedyś to posprząta? – czytamy w mailu napisanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Policjanci potwierdzają, że urządzenie zostało uszkodzone w wyniku kolizji. – 15 wrzesnia po godz. 15.00 na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Plantową zderzyły się dwa auta. Pani poruszająca się  osobowym oplem w kierunku Brwinowa na wspomnianym skrzyżowaniu chciał skręcić w lewo. Wymusiła pierwszeństwo na volkswagenie jadącym w przeciwnym kierunku, czyli w stronę stolicy – mówi nam st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Volkswagena odbiło w prawo i uderzył w sygnalizację. Panią z opla ukarano mandatem, nie było osób rannych – dodaje.

Łącznicą 512 zarządza Warszawska Kolej Dojazdowa. Jak udało się nam dowiedzieć sygnalizatora już nie ma. – Uszkodzony sygnalizator został uprzątnięty i zostanie zastąpiony oznakowaniem pionowym G-3, czyli krzyż św. Andrzeja przed przejazdem kolejowym jednotorowym – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.