Uszkodzony skład, opóźnienia na WKD [AKTUALIZACJA]

Region

Drugi dzień kłopotów na linii WKD. Na stacji Warszawa Salomea awarii uległa kolejka, która o godz. 6.55 wyruszyła ze Śródmieścia. Konieczność holowania składu spowodowała opóźnienia na całym szlaku.

Zepsuta kolejka zablokowała szlak kilka minut po godz. 7.00.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią składu na przystanku Warszawa Salomea obsługującego pociąg nr 307 w relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 6:55) – Podkowa Leśna Główna (przyj. 7:36) mogą wystąpić opóźnienia do 15 minut w kierunku Podkowy Leśnej i Grodziska Mazowieckiego – informuje przewoźnik.

Część pociągów z i do Warszawy została odwołana. Pozostałe kursują z opóźnieniami. Obecnie trwa holowanie uszkodzonego składu.

Pociąg nr 128 w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska (8:31) – Warszawa Śródmieście WKD (9:26) będzie opóźniony ok. 15 minut na odjeździe ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. Opóźnienie jest związane z koniecznością przejazdu opóźnionego ok. 25 minut pociągu nr 109 w relacji Warszawa Śródmieście WKD (7:20) – Grodzisk Mazowiecki Radońska (8:15), jadącym bezpośrednio za ściąganym do stacji Podkowa Leśna Główna uszkodzonym składem. Szacowany czas przejazdu pociągu nr 109 przez jednotorowy szlak Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w godz. 8:30-8:45.

AKTUALIZACJA godz. 9.00:

Opóźnienia niektórych składów wynoszą nawet 30 minut. Cześć kursów została odwołana.

AKTUALIZACJA godz. 9.40:

Od około godziny 9:35 rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Mogą występować opóźnienia pociągów do 10 minut.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.