Usiłował zgwałcić i zabić 11-latkę

Region

Zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który w okolicy Grójca uprowadził i usiłował zgwałcić, a następnie zabić 11-letnią dziewczynkę – poinformowała Komenda Główna Policji.

Policjanci z Grójca i Radomia zatrzymali 21-letniego Sebastiana K. podejrzanego o uprowadzenie, a następnie usiłowanie zgwałcenia i zabójstwa 11-letniej dziewczynki. Ofiara przebywa w szpitalu.

Z ustaleń policji wynika, że w piątek ok. godz. 14.00 dziewczynka wyszła z domu. Idąc drogą w pobliżu cmentarza, została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę. Ten, grożąc jej pozbawieniem życia, zaprowadził do pobliskiego lasu, gdzie usiłował zgwałcić. Mężczyzna pobił 11-latkę do tego stopnia, że straciła przytomność. Sprawca był przekonany, że dziecko nie żyje i ukrył ciało, przykrywając je gałęziami. Dziewczynka odzyskała jednak przytomność i udając, że nie żyje, czekała, aż mężczyzna odejdzie. Zapamiętała też szczegóły wyglądu i ubioru napastnika.

Rodzice zaniepokojeni faktem, że córka nie wraca do domu, zawiadomili policję. Rozpoczęto poszukiwania, w których uczestniczył śmigłowiec. Jednak ok. godz. 18.00 11-latka sama dotarła do swojego domu. W rozmowie z policjantami podała zapamiętane szczegóły, które pomogły wytypować podejrzanego i zatrzymać go w niespełna 1,5 godziny później. Sebastian K. został przewieziony do prokuratury. Jego ofiara trafiła do radomskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.