„Urzędomat” w pruszkowskim ZUS

Pruszków

W siedzibie pruszkowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiło się urządzenie podobne do bankomatu. Nie służy jednak do wydawania pieniędzy, a do szybkiego załatwiania spraw.

„Urzędomat” lub „zusomat” stanął przy ul. Ołówkowej 38 i budzi duże zaciekawienie osób załatwiających swoje sprawy w ZUS. Jakie jest jego przeznaczenie? – Samoobsługowe urządzenie informacyjne, przeznaczone jest dla wszystkich klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do samodzielnej obsługi spraw, umożliwia złożenie wniosku lub dokumentu w formie papierowej oraz otrzymanie potwierdzenia złożenia dokumentu w ZUS – wyjaśnia Mariusz Biegas, kierownik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w pruszkowskim inspektoracie.

Maszyna pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek. Automat ma jeszcze jedną zaletę. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. – Każdy dokument składany przez klienta jest automatycznie kierowany do dalszej obsługi. Urzędomat umożliwia dostęp do portalu PUE (czyli do indywidualnych profili), jak też do strony internetowej ZUS. Mogą z niego skorzystać osoby, które chcą złożyć dokumenty w formacie A4 do 10 kartek – dodaje Biegas.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.