Urzędnicy też kręcą kilometry

Grodzisk Maz.

„Kręć kilometry” akcja fundacji Allegro All For Planet powoli dobiega końca. Urzędnicy z grodziskiego magistratu wsiedli na rowery, by wesprzeć zbiórkę kilometrów i powalczyć o stojaki.

Kampania „Kręć kilometry” promuje jazdę na rowerze, który jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. W zabawie może wziąć udział każdy kto wolny czas, zamiast przed telewizorem, spędza aktywnie na świeżym powietrzu: biegając, uprawiając nordic walking, jeżdżąc na rowerze czy zwyczajnie spacerując.

W trakcie uprawiania aktywności wystarczy włączyć specjalną aplikacje i zbierać kilometry dla wybranego miasta. W ten sposób można wygrać dla danej lokalizacji stojaki na rowery. Uczestnicy mogą podejmować wyzwania i wygrywać upominki.

Akcja kończy się 30 września. Grodzisk Mazowiecki nagrodę m już zagwarantowaną. Mimo to urzędnicy z grodziskiego magistratu postanowili wsiąść na rowery i „dołożyć” kilometrów do dorobku Grodziska Mazowieckiego. – Rozpoczął się ostatni weekend sportowej rywalizacji o stojaki. My (pracownicy Urzędu Miejskiego, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Radia Bogoria) postanowiliśmy uczcić to wspólnym kręceniem kilometrów dla Grodziska Mazowieckiego. Was również serdecznie do tego zapraszamy – w grupie siła!!! – napisali w piątkowy wieczór na facebookowym profilu gminy.

Warto tu dodać, że stojaki pojawią się w 20 miastach, których mieszkańcy przejechali, przebiegli lub przeszli najwięcej kilometrów. Jak prezentuje się klasyfikacja? Grodzisk Mazowiecki na swoim koncie ma 197 878 km i zajmuje 8. pozycję.

W zabawie udział biorą również:
Pruszków – 18 864 km – 76 pozycja,
Milanówek – 4 100 km – 184. pozycja,
Brwinów – 980 km – 373. pozycja,
Piastów – 357 km – 522. pozycja,
Żabia Wola – 228 km – 6061. pozycja,
Raszyn – 181 km – 639. pozycja,
Podkowa Leśna – 121 km – 7135. pozycja (Podkowa otrzymała stojaki od fundacji Allegro w prezencie),
Michałowice – 40 km – 972. pozycja.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.