Urzędnicy okradali miejską kasę?

Podkowa Leśna

Do grodziskiej prokuratury rejonowej trafiło zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa, które miało zostać popełnione przez pracowników Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej. Według nieoficjalnych doniesień, doszło do przywłaszczenia ponad 100 tys. zł z miejskiej kasy.

Zawiadomienie złożone w prokuraturze dotyczy lat ubiegłych. Dwie byłe już pracownice podkowiańskiego magistratu miały dopuścić się przywłaszczenia z budżetu miasta ponad 100 tys. zł.

O wyjaśnienia w tej sprawie postanowiliśmy zwrócić się do burmistrza miasta-ogrodu. Niestety nie udało nam się zdobyć zbyt wielu informacji. – Mogę potwierdzić, że przypuszczenia dotyczą przywłaszczenia pieniędzy miejskich przez byłych pracowników. Póki co wolałbym się powstrzymać z wszelkimi komentarzami do wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę. Mimo, że my mamy pewność to chcę oddać to całe dochodzenie, wyjaśnianie i późniejsze informowanie Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

A co w tej sprawie do powiedzenia ma grodziska prokuratura? – W tej chwili nie mogę wypowiadać się w tej sprawie ponieważ zgłoszenie, które do nas wpłynęło od Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej jest bardzo lakoniczne. Dopiero zaczynamy prowadzenie czynności procesowych w tej sprawie dlatego trudno jest mi udzielić jakichkolwiek szczegółowych informacji, poza tym, że takie zgłoszenie rzeczywiście wpłynęło – wyjaśnia Aneta Orzechowska, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim.

Do sprawy będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.