Urząd pomoże rozliczyć PIT

Region

Jeszcze mamy trochę czasu, aby wypełnić zeznania podatkowe. Jednak wiele osób otrzymało PIT od pracodawcy, z urzędu pracy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pojawiają się problemy? To nic! Wsparciem służą urzędnicy.

Termin składania zeznań podatkowych mija wraz z końcem kwietnia. Wiele osób wcześniej otrzymuje PIT-y i chce mieć problem z głowy, jednak przystąpienie do wypełnienia formularza nie jest wcale takie proste. Pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości, w którą rubrykę należy wpisać daną kwotę. Nie brakuje znaków zapytania przy rozliczaniu rent. Podatnik gubi się i pozostaje bezradny.

Gdzie szukać pomocy? Na spotkaniach, podczas których pracownicy urzędów skarbowych wytłumaczą jak należy wypełnić deklarację podatkową. A takich możliwości nie brakuje. W najbliższym czasie urzędnicy pojawią się w Piastowie, Brwinowie oraz Nadarzynie. 

Warto nadmienić, że 16 kwietnia w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie przy ul. Staszica 1 odbędzie się szkolenie w zakresie wysyłania dokumentów za pośrednictwem platformy e-Deklarcje. Początek spotkania o 9.00.

Z kolei ci, którzy wypełnili już deklarację mogą sprawdzić na jakim etapie realizacji jest ich zwrot. Wystarczy kliknąć tu

Gdzie mieszkańcy powiatu pruszkowskiego będą mogli spotkać się z urzędnikami i wyjaśnić wątpliwości?

Urząd Miasta w Piastowie:

14 kwietnia (czwartek) w godzinach 10.00-15.00

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn:

19 kwietnia (wtorek) w godzinach 10.00-15.00
26 kwietnia (wtorek) w godzinach 10.00-15.00

Urząd Gminy Michałowice

20 kwietnia (środa) w godzinach 10.00-15.00

Urząd Gminy Brwinów: 

28 kwietnia (czwartek) w godzinach 10.00-15.00

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.